W Cretoaia w Mołdawii 26.05.2016 miało miejsce poświęcenie nowo wybudowanej ochronki, powstałej dzięki staraniom proboszcza ks. Andrzeja Descalasu, wspomaganego finansowo przez ks. Karla Balkenhol z Niemiec. Mszy św. poprzedzającej to wydarzenie przewodniczył biskup Antoni Cosa z Kiszyniowa. Siostra Antonina Eschina na tę okazję przygotowała z dziećmi specjalny program artystyczny, który obejrzeli zaproszeni goście, kapłani, przedstawiciele władz miejscowych, ambasador RP w Mołdawii Artur Michalski, parafianie, nasze siostry z Rybnicy i Stauceni oraz pochodzące z Cretoaia s. Marina Volcioc i s. Swietlana Cojocari.