Od rekolekcyjnej zadumy pod przewodnictwem o. Wacława Królikowskiego SJ oraz refleksji nad swoim dotychczasowym życiem rozpoczęły swoje świętowanie siostry, które w tym roku obchodzą Jubileusz swojego 60, 50, 25 i 10-lecia życia zakonnego.
Oprócz sióstr pracujących na terenie całej Polski, nie zabrakło także Jubilatek z Ukrainy, Syberii, USA oraz rodowitych sióstr z różnych zakątków Afryki. Uroczystości w dniu 10 sierpnia rozpoczęła Msza św. celebrowana w głównej kaplicy starowiejskiego domu, podczas której Jubilatki odnowiły swoje oddanie się Jezusowi. Następnie w sali teatralnej odbyło się przedstawienie pt. „Dworzec pełen miłosierdzia” w wykonaniu sióstr nowicjuszek i postulantek, a po nim życzenia i wręczenie upominków przez Matkę Generalną i siostry z zarządu.
Po uroczystym obiedzie nastąpiła prezentacja poszczególnych grup Sióstr Jubilatek, w czasie której nie zabrakło radosnych wspomnień z dawnych lat, śpiewu, a nawet tańców, w których prym wiódł odprawiający rekolekcje w tym samym czasie juniorat. Podobnie jak w poprzednich latach, młodsze roczniki (10 i 25 latki) już wcześniej - w lipcu spotkały się na wspólnym wypoczynku i odnowie duchowej w Zakopanem, a juniorat w Sidzinie.